Loading...
 1. Dismiss Notice
 2. Dismiss Notice
 3. Dismiss Notice
 4. If this is your first visit, you may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Guide [TR] TURKISH LANGUAGE GUIDES GENERAL

Discussion in 'Game Guides' started by Kassius, Jun 11, 2019.

Tags:
 1. Kassius

  Kassius New Member

  Joined:
  Jun 11, 2019
  Messages:
  1
  Likes Received:
  0
  Trophy Points:
  56
  This is exist cuz Turks mostly played in MENA server so MENA get all of the updates later then EU/NA so most of the updates we get in GamezBD there is no Turkish guide on YouTube so you guys already know these stuff mostly

  Spoiler butonlarına tıklayarak rehberleri görebilirsiniz.

  Gamez discord sunucusu davet linki: discord.gg/7AMvvYZ
  Sunucumuzun davet linki: discord.gg/DUyKQre

  Link: i.hizliresim.com/OvLVa5.png
  Yukarıdaki linkte gösterilen yerden kitaplığı satın alın. Haritayı açıp bir ev satın alın. Evin içine kitaplığı yerleştirin. Yan çarınız ile kitaplığa gidip R tuşuna bastığınızda okumaya başlar. 1 saat sonunda rastgele bilgi edinir. Bir karakterde okutmaya başlatıp başka karaktere geçerseniz okumaya devam edecektir. Böylelikle tüm karakter slotlarını açıp 15 yan karakterinize kitap okutup asıl çarınızda istediğinizi yapabilirsiniz. Oyundan çıkarsanız kitap okumaya devam etmez.

  İnci dükkanından 2.200 inciye sınıfınıza uygun Karki Suit Set eşyasını alıp giydiğinizde depocu menüsü üzerinden işleme yapabilirsiniz. İşlenen eşyalar envanterinize gelir. Böylelikle eşyaları üzerinize alıp işleme yapacağınızda ağırlık sıkıntınız olmaz.

  Size uzun süreli çeşitli bufflar veriyor ne verdiğine çadırı kurduktan sonra çadır menüsünden sol altta ki Villa Scroll kısmından bakabilirsiniz. Buffları para ile alıyoruz. Çadır ile alıcaksınız en yakın şehirdeki paranız harcanır aldığınızda, en yakın şehirde para yoksa alamassınız. Villa haftalık 10m üzerinizde 10 m taşıyamayacağınız için 10m lik gold bar alıp villaya gidin NPCye verdiğinizde size 7 günlük villa scroll verir onu silmeyin depoya koymayın üzerinizde taşıyın. Hangi Villayı Almalıyım ? Açıkcası Pek bir önemi yok işinize gelen villayı alabilirsiniz. SS de villanın haritada nasıl göründüğünü görebilirsiniz.
  Link: i.hizliresim.com/P1rnaQ.png

  BHEG: Yeleli, Aylaklar, Kara balıkçı
  GIATH: Rhutum
  MUSKAN: Terkedilmiş manastır, Serendia Tapınağı
  DIM TREE SPIRIT: Treant Ormanı ve ek olarak aşağıda belirtilen yerde düşürebilirsiniz.
  Keplan'ın sağ tarafında bulunan bağlantı noktasında moblar saldırgan yada beklediğiniz gibi değil Orda ağaç, taş vs. kesip parşömen düşürebilir hemde toplama yapabilirsiniz. Node leveli kasmayı denemedim zor düşüyor ancak treant ormanından iyidir. Node leveli kasıp hem parşömen hem orda yaptığınız toplama ile sert keskin oranını artırabilirsiniz (kazma gerekiyor toplama için)
  Link: i.hizliresim.com/5aQLnq.jpg

  Level 2 için 100
  Level 3 için 200
  Level 4 için 400
  Level 5 için 650
  Level 6 için 1000
  Level 7 için 1400
  Level 8 için 1900
  Level 9 için 2500
  Level 10 için 3200
  Toplamda 11350 enerji istemektedir.
  Şarapla yenileyerek level atlatırsanız 760m harcarsınız 10 level olması için

  ENERJİ YENİLEME 200k=3 enerji
  Aşçılık NPC'lerinden 200k ya yüksek kaliteli şarap alarak; Velia'da sağ taraftaki kadın NPC'ye, Heidel'de aldığınız NPC'ye vererek 3 enerji elde edebilirsiniz.

  Açılımı Special Deals (Özel fiyatlar) arkadaşınız ile parti kurduğunuzda parti ayarlarından yeşil itemi seçtiğinizde düşen itemler envanterinize değil direk pazara gider. Ancak arkadaşınız ile birbirinize yakın olmanız gerekiyor.Partide bulunan Wifi simgesinin en düşükte olmaması lazım itemlerin pazaryerine gitmesi için. Düşen itemler 10dk de %3 değer kaybeder oyuncular satın aldığında para partinizdeki kişi sayısına bölünüp dağıtılır (2 kişiden fazla SD parti ile daha az para kasarsınız). Oyuncuların almadığı itemler ise sunucu reset saatinden sonraki her 12 saatte bir SD itemleri sunucu tarafından çekilir, para postanıza gelir. Sunucunun resetlendiği son saati öğrenmek için alttaki paragrafa bakınız. Sunucu itemleri çektiğinde %35 fiyatına satın alır. Partide premiuma sahip kişi filtre açtığında parti liderliğini ona verirseniz aranızdaki mesafe önemsiz filtreyi sizde kullanabilirsiniz.

  Sunucu reset saatinden sonraki her 12 saatte bir SD itemleri sunucu tarafından çekilir, para postanıza gelir. Sunucunun resetlendiği son saati öğrenmek için Gamez discord sunucusundaki #server-status kanalındaki botun attığı son mesajın saatine bakabilirsiniz aşağıdaki SS'lerde olduğu gibi;
  i.hizliresim.com/JZ5mRq.png - EU
  i.hizliresim.com/lqomJl.png - NA
  Not: Genelde EU/NA SD zamanı aynı yada 1-3 dakika fark olsada bazen saatler fark olabiliyor oynadığınız sunucunun reset zamanına bakın.

  SD ile saatte 150-200m civarı para kasmak için hilekar mağarası yada demir madeninde premium filtre ile kasmanız gerekiyor. Filtre ise para ve beyaz çöp lootu olucak bu ikisini almıcaksınız ki dolu lootları kaçırmayasınız. Bu iki mekanda 2 kişi gittiğinizde hilekar da en alt katı bir kişi üstü bir kişi dönüyor slotlar zor bu nedenle kesmekte zorluk yaşarsanız demir madenini tercih edin. Aynı olay demir madeni içinde geçerli biri en üstte bir kişi bir aşağısındaki slotları dönüyor saatte 150-200 m arası kasabiliyorsunuz. Filtre açık olsa dahi bazen çok loot düşüyor arkada loot bırakabiliyorsunuz buna dikkat edin.

  Link: mega.nz/#!z5NHHKjb!6r2q1FoE0na29bbZmnmRoKDmRA5blvppZdVQXxR9HdI
  Kullanım: .exe uzantılı dosyayı yönetici olarak çalıştırın sonra BDO'yu açın oyun açık kaldığı sürece program da altta açık kalsın. Oyunla işiniz bitince herhangi bir tuşa bastığınızda cmd kapanır.
  NOT: Bu GamezBD ye özel bişey değil direk BDO için yapılmış bir program.

  Virustotal link:
  www.virustotal.com/#/file/380a82874ba2efed3378f3e4e6b56dbe6f4275c85aa8f0b44979a4275a77f2e4/detection
  Reddit link: www.reddit.com/r/blackdesertonline/comments/5padhe/ultimate_guide_for_fpsperformanceping_issues/


  Adım 1: Garmoth u öldürüp, Garmoth kalbini elde edin.

  Adım 2: Gerekli materyalleri üretmek için Duvencrune şehrindeki 5. evdeki Duvencrune silah atölyesini seviye 2 yapıcaksınız.

  Adım 3: Duvencrune'daki demirciden "Inverting the Energy" görevini alıcaksınız. Görevi göremiyorsanız (O) görev penceresinden sol alt tarafında tercih (prefer) kısmından hepsini seçin. Hala göremiyosanız en aşağıda bulunan SS'de atın olduğu yerde NPC'ler ve onlarla tanışın bilgi edinecekseniz, bilgiyi edindikten sonra tekrar deneyin.

  Adım 4: Grind yapıp "Black Energy Residue" iteminden toplam 1350 tane elde edin. Duvencrune'daki günlük görevlerden de elde edilebiliyor ama drop oranları zaten fazla olduğu için böyle bir uğraşa girmenize gerek yok.

  Adım 5: Duvencrune'da aldığınız evin 1. Seviyesindeki "Refined Black Energy Residue" iteminden 55 adet üretmeniz gerek. Daha sonra seviye 2'de bulunan "Hesed's Crystal" iteminden 5 adet üreticeksiniz. 25x Black Energy Residue = 1xRefined Black Energy Residue 11x Refined Black Energy Residue = 1xHesed's Crystal

  Adım 6: Elde ettiğiniz Hesed's Crystal itemini ve 3xkonsantre silah taşını Duvencrune'daki demirciye verin size "Inverted Energy" adlı itemi vericek.

  Adım 7: Sonra (L) işleme penceresinden Garmoth kalbi ve Inverted energy itemini ısıtıyoruz bize "Inverted Heart of Garmoth" itemini veriyor. Adım 8: Bu iteme sağ tıklıyosunuz açılan pencereden silahı koyup basıyosunuz %100 başarı oranı var.

  Link: i.hizliresim.com/9aDlZ9.jpg

  Detaylı Bartali macera günlüğü rehberi (EN): kisaltt.com/bartaliadvanture
  Bartali macera günlüğü rehberi (TR): tiny.cc/bartalimacera
  Bartali macera günlüğü rehberi video (TR): youtu.be/rA7-N1QTbjA


  CC rehberi youtu.be/I_xgcDCIfh8

  Gamez atçılık rehberi youtu.be/X_fp7MZUBhk

  Peri rehberi youtu.be/1Y0Dh2VQayQ

  Sadece yeni başlayanlar için sıfırdan bdo rehberi youtu.be/OJ879L-0Ei0

  Gamez bilinmesi gerekenler
  Part 1: www.youtube.com/watch?v=Orxk7AAFev4
  Part 2: www.youtube.com/watch?v=zxgj3ZvSCjo

  Birçok faydalı bilgi tiny.cc/bdmap

  Gamez launcher torrent upload kapatmak için i.hizliresim.com/MVvo2Q.png

  Bağlantı noktaları kaynaklarıincendar.com/masternoderesources.php

  GamezBD ingilizce rehberler forum.gameznetwork.com/forums/game-guides.401/
   
 2. delidolu1adam

  delidolu1adam Serhat

  Joined:
  Sep 6, 2020
  Messages:
  57
  Likes Received:
  5
  Trophy Points:
  78
  Location:
  Belgium
  DC linklerini güncellermisin?
   

Share This Page